יורם לוינשטיין מציג: ביבר הזכוכית

March 01 2022Cfao

הסטודיו למשחק יורם לוינשטיין מציג:

הצגה חדשה בבית הספר למשחק יורם לוינשטיין. ביבר הזכוכית עולה בסטודיו יורם לוינשטיין.

ביבר הזכוכית

משפחה אחת, שלוש נפשות וחלומות בלתי מושגים.

מאת: טנסי וויליאמס / תרגום: עידו ריקלין / בימוי: מיכל עוזיאל / תפאורה: גיל שתל / מוסיקה: כנען לבקוביץ / תאורה: אייל תבורי / תלבושות: רעות שייבה

משתתפים:

אמנדה וינגפילד: נועה גולדברג

טום וינגפילד: רן מושיוב

לורה וינגפילד: טליה רון/ נעמי יעיש

ג׳ים אוקונר: גיל זגורי/ ידין גלמן

מחזה שהוא זכרון.

הרקע התקופתי למחזה הם ימי השפל הכלכלי הגדול בארצות הברית, שנות ה-30 של המאה ה-20. המחזה, המבוסס בחלקו על זיכרונות הילדות של ויליאמס, מביא את סיפורה של משפחת וינגפילד, שהפכה לחד הורית לאחר שאבי המשפחה נטש אותה לטובת המרחקים והחופש והותיר את שלושת בני המשפחה – האם, הבן והבת, להיאבק על קיומם.

כל בני המשפחה מקושרים לעולם של דמיון, העומד בסתירה למציאות האפרורית והעירונית בה הם חיים, בדירה הממוקמת בחלקו האחורי של בניין בשכונה צפופה ודחוסה.

כולם חולמים. כולם משתוקקים אבל אף אחד מהם לא מצליח לממש.

קיים הפער שבין המציאות לדמיון, בין המימוש לאין אונים, בין הציפייה לאכזבה בין האומץ לחלום והפחד לעשות.

 

טום, בחור צעיר החולם להגשים את עצמו,  מרגיש כלוא  במחויבות כלכלית ורגשית למשפחתו. את נחמתו היחידה הוא מוצא בספרות ובקולנוע.

לורה, אחותו הבכורה, רגישה מדי לאכזריותו של העולם, מוצאת נחמה באוסף חיות מזכוכית, תקליטים ישנים וחלומות על בחור אחד אותו הכירה לפני שש שנים.

אמנדה, אם המשפחה, מנסה בכל כוחה להעניק חיים טובים יותר לילדיה ונלחמת למען עתיד טוב יותר עבורם. היא חולמת על המחזרים שהיו לה, על העור המתוח, הלב הרוטט ותחושת החיים שהייתה בה כשהייתה צעירה.

תקוותם של השלושה מתנקזת אל מחזר  אחד , ג’ים אוקונר, שמוזמן לארוחת ערב בביתם ושעליו תוטל המשימה הבלתי אפשרית, להגשים את חלומותיהם.  ג’ים חולם על העתיד שמחכה לו זה שיחזיר לו את שנות ההצלחה שלו בתיכון.

“ביבר הזכוכית” הוא אחד המחזות המוכרים מהמשפיעים ביותר במאה ה-20 אשר הנחיל למחברו, טנסי ויליאמס, גדול המחזאים האמריקאים, הצלחה עולמית.

מחירון כרטיסים :

ביבר הזכוכית 15/3/22-8/4/22

עלות כרטיס רגיל מכירה מוקדמת 60 ₪

רגיל 70 ₪

אזרח ותיק 55 ₪

#ביבר הזכוכית
#בית הספר למשחק יורם לוינשטיין
#יורם לוינשטיין
#סטודיו יורם לוינשטיין
Share: