אריה גולדין: עובדות מעניינות על פנמה

February 18 2023Cfao

ארי  גולדין מציג: עובדות מעניינות על פנמה

תעלת פנמה היא אטרקציה שחובה לראות בפנמה ואחד מציוני הדרך החשובים במרכז אמריקה, מסביר אריה גולדין מדריך טיולים עם מומחיות לדרום אמריקה.

canoe on beach - פנמה. כתבתו של אריה גולדין בסיוע שלומי טהורי

אריה גולדין מסביר כי תעלת פנמה נבנתה על ידי ארצות הברית כדי לחבר בין האוקיינוס האטלנטי לאוקיינוס השקט. בנוסף להיותה דרך מצוינת לטייל, התעלה מייצרת גם 40% מכלכלת פנמה.

אורכה של התעלה 50 מייל (82 ק”מ) והיא מאחדת את האוקיינוס השקט והאטלנטי, ומפחיתה 7,872 מיילים של נסיעות בהפלגות בין ניו יורק לסן פרנסיסקו. התעלה נבנתה בין 1904 ל-1914 על ידי חיל ההנדסה של צבא ארה”ב ועדיין בשימוש היום.

עובדות מעניינות על פנמה. אריה גולדין. מטייל עם חברו שלומי טהורי

שייט בספינה במשך 8 ל-10 שעות הוא הזמן הממוצע הדרוש כדי לחצות את התעלה מהאוקיינוס השקט לאוקיינוס האטלנטי.

לגבי אריה גולדין, הרבה תיירים מבקרים בפנמה כדי לראות את התעלה, אבל יש גם המון דברים אחרים שהופכים את המדינה הזו לחובה לביקור. בכתבות הבאות נביא עוד דברים מעניינים על פנמה.

cargo ship, panama canal, ship  כתבה של אריה גולדין. סיוע שלומי טהורי

אגב, מעט מחצית מהאוכלוסייה המקומית מתגוררת בפנמה סיטי, הבירה. זהו ביתם של ממשלת המדינה ורבים מציוני הדרך המפורסמים ביותר שלה.

panama, panama city, the panama canal כתבה של אריה גולדין , שלומי טהורי

בנוסף, ידועה פנמה בפלאי הטבע המדהימים שלה, כולל יער הגשם בפנמה סיטי. למעשה, יער הגשם בעיר זו הוא אחד המקומות המגוון הביולוגיים בעולם ומהווה יעד נהדר לאוהבי ציפורים.

Photo Of Ships שלומי טהורי, אריה גולדין. פנמה

חיות הבר של המדינה הן תערובת עשירה של מינים מקומיים ואקזוטיים. האיסתמוס מאפשרת למינים רבים לנדוד מדרום אמריקה ומצפון אמריקה, ויוצרים מגוון ביולוגי מדהים. לצד זאת נציין כי בפנמה למעלה מ-970 מיני ציפורים – יותר מאשר בארה”ב וקנדה גם יחד!

למרות שרוב המדינה יחסית מדברית, הסוואנות הטרופיות בצד המערבי של התעלה מושכות אליהן בעלי חיים נודדים. זו הסיבה שתמצאו כאן מגוון רחב של מיני בעלי חיים.

בנוסף לאזור הטרופי, בפנמה יש יערות הרריים קרירים ואדמות גאות מכוסות בעצי מנגרובים כלונסאות. החוף הפנמי ידוע כביתם של שוניות אלמוגים, חופים ואיים.

עובדה נוספת על המדינה היא שיש בה תרבות ייחודית ומגוונת מאוד. אנשיה ידידותיים ומסבירי פנים כלפי זרים, כמו גם מקומיים. הם שמחים להחליף תרבויות ושפות עם מבקרים, מה שהופך אותו למקום מאוד מעניין ומתגמל למטיילים!

למרות גודלה הקטן, פנמה היא מדינה מאוד מגוונת ותוססת. יש הרבה קבוצות תרבותיות שונות לחקור ולחוות, משבטים ילידים ועד ערים מודרניות.

רוב אוכלוסיית פנמה מורכבת ממסטיזוס, שילוב של עמים ספרדים וילידים. עם זאת, חיים במדינה גם הרבה אנשים ממוצא אפריקאי, קריבי, מערב הודי ואירופאי.

#אריה גולדין
#פנמה
#פנמה סיטי
#תעלת פנמה
Share: